MELANZANE ALLA PARMIGIANA

Silvia Pedrotta. Šis ir tev.

Bija mūsu dzīvēs skaists un bagātinošs laiks, kad pie mums viesojās au pair no Itālija, Silvia. Ir pagājis laiks, bet viņa vēl joprojām ir daļa no ģimenes, lai arī nu jau dzīvo Luksemburgā. 

Kad atlasījām au pair viens svarīgākajiem kritērijiem bija, lai mūsu potenciālais "dzīvokļa biedrs" prastu un mīlētu gatavot ēst. Un mums spīdēja veiksme, jo mēs atradām Silviju un viņa atrada mūs. 

Ši ir viena no receptēm no viņas krājumiem;. Silvija iemācijās gatavot no savas omes, kas ir kārtīga nonna ar bagātīgi klātiem galdiem un recepšu krājumiem. Man bija tā laime paviesoties pie Silvijas omes, kas pārvērtās visai plašās ģimenes saietā. Ieva bija šokā un jāsaka, ka es arī. Bet, lai arī tā bija skaļa (tiešām skaļa) un intensīva pieredze, šo tikšanos ar Silvijas ģimeni nekad neaizmirsīšu. 

  GATAVS KRĀSNIJ. PARMEZĀNA BAKLAŽĀNI.

GATAVS KRĀSNIJ. PARMEZĀNA BAKLAŽĀNI.

Tad nu lūk:

MELANZANE ALLA PARMIGIANA

JEB

BAKLAŽĀNI AR PARMESAN SIERU

SASTĀVDAĻAS:

BAKLAŽĀNI - 2 gab

MILTI - sauja

RAFINĒTA SAULESPUĶU EĻĻA - 1 pudele

TOMĀTU PASSATA (tomātu biezens bez sēkliņām un bez piedevām) - apmēram 300 g

MOZZARELLA SIERA saplucināts un liekais ūdens nospiests - 2 gab

PARMESAN SIERS rīvēts - 100 g

PAGATAVOŠANA:

Krāsni sakarsējam 180 C.

Sagriež baklažānus ripās apmēram 1cm vai nedaudz plānākās. Ieliek lielā sietā un bagātīgi apber ar rupjo sāli. Atstāj uz 30 min paliekot apakšā bļodiņu. Šajā laikā baklažāni atdos visu lieko mitrumu.

Tad baklažānus noskalo ar aukstu ūdeni un kārtīgi nosusina ar papīra dvieļiem.

Tikmēr jau karsē eļļu katliņā. 

Baklažānu no visām pusēm apmērcē miltos. Jābūt pārklātiem ar plānu kārtiņu.

  BAKLAŽĀNI UN MILTI.

BAKLAŽĀNI UN MILTI.

Cep eļļā pa daļām līdz apbrūnē (eļļas temperatūrai jābūt vidējai, lai baklažāni neapbrūnētu par ātru, bet pagūtu izcepties un kļūtu zeltaini). Tad katru gabaliņu nosusina uz papīra dvieļa, ļaujiet tiem pastāvēt, lai notek liekā eļļa.

Vienu no ripiņām pagaršojam, lai saprastu vai visam sacepumam vēl vajadzēs sāli - man parasti sanāk pietiekami sāļs un papildus sāli nepievienoju.

Tad var sākt kārtot skaistā apaļā stikla cepšanas traukā. Viena kārta baklažāni, nedaudz tomātu mērces, mozzarella (saspiežam plaukstās, lai nospiestu lieko mitrumu). Tad atkal tas pats. Pēdējā kārta būs baklažāni, tomātu mērce un parmesan siers.

Liekam krāsnī uz 180 C līdz 30 minūtēm (līdz šķidrums sāk burbuļot). 

Gatavs! Atdzesējam un ēdam. Tik garšīgus baklažānus, domāju, Jūs nebūsiet ēduši.

Kas vēl.

Šoreiz nopirku divus dažādus baklažānus - tumšos, ko parasti izmanto un tādus gaišus, strīpainus. Katrs sanāca savādāks. Tumšie pēc fritēšanas ir mīkstāki, bet gaišie sanāk kraukšķīgi no ārpuses, bet iekšā tādi krēmīgi bet saturīgi.  

Baklažānus gatavojot nevajag slinkot ar liekā notecināšanu - liekā ūdens un eļļas. Jo baklažāni ir kā sūklis, tapēc var sevī uzsūkt par daudz.

Ar mīlestību,

Anna