BROKASTIS IR JĀĒD!

Mazu bērnu mammas sapratīs manu agoniju par to, ko atkal ēst brokastīs. Kādu gadu no vietas katru rītu bija jāēd biezpiena plācenīši. Katru rītu. Garšīgi jau, bet..

Lūk šis un tas no maniem brokastu recepšu krājumiem!

  BIEŽS VIESIS.

BIEŽS VIESIS.

BIEZPIENA PLĀCENĪŠI

BIEZPIENS (smalkais un treknais 9%) - 1 paciņa apmēram 200g

OLA - 1 gab

CUKURS - 1 ēdamkarote

MILTI - 1 ēdamkarote

SĀLS - šķipsniņa pēc vēlēšanās

Kārtīgi samīca biezpienu (ja ir graudains, labāk sablenderēt), pievieno olu un samaisa. Tad pievieno cukuru, iemaisa un visubeidzot miltus. Atkal samaisa. No šī daudzuma parasti sanāk 4 plācenīši. Jācep uz vidējas/lēnas uguns, apgriežot uz otru pusi tad, kad plācenīši ir palikuši stingri.

BANĀNU PANKŪKAS

Pankūkas bez miltiem un cukura!

BANĀNS - 1 gab

OLA - 1 gab

KANĒLIS MALTS - 1 tējkarote

Kārtīgi samīca banānu, iejauc olu un kanēli. Cep! No šī brīnumainā maisījuma tiešām sanāk pankūkas. Tikai nevajag baidīties no kanēļa - to tiešām vajag daudz.

  AUKSTĀ PUTRA.

AUKSTĀ PUTRA.

AUKSTĀ PUTRA

Tā ir recepte, kas vairāk piestāv siltumam, bet varbūt kādam steidzīgajam noder.

AUZU PĀRSLAS - 2 ēdamkarotes

DABISKAIS JOGURTS - 3 ēdamkarotes

PIENS - 2 ēdamkarotes

OGAS VAI CITAS PIEDEVAS - 1 līdz 2  ēdamkarotes

MEDUS - 1 ēdamkarote

Atrodam skaistu burciņu, tajā samaisam visas sastāvdaļas, ieliekam ledusskapī uz nakti un baudam nākamajā rītā gardu un galvenais veselīgu auksto putru! Ērti arī paņemt līdzi.

Ar sastāvdaļām var eksperimentēt un palielināt, pamazināt daudzumus, kā arī likt klāt žāvētus augļus, ogas vai pat šokolādes skaidiņas. Čia sēklas arī ļoti labi garšo iejauktas šajā putrā.

PAIPALU OLAS

Super gardās un veselīgās paipalu olas arī var izmantot, kā brokastu ēdienu. Nu piemēram šādi:

PAIPALU OLAS - 5 gab

SIERS - 1 šķēle

MAIZE - 1 šķēle

SĪPOLU DŽEMS - 1 ēdamkarote

Uz pannas viegli sacepam olas tā lai tās saplūst kopā. Paipalu olas var droši ēst jēlas, tapēc īpaši ar cepšanu neaizraujamies.

Uz maizes uzsmērē sīpolu džemu, uzliek sieru un pāri vēl karstās olas. Pārberam ar sāli un pipariem un griežam vaļā. Viss tecēs maizē un būs garšīgi. Noteikti būs.

Jēlas paipalu olas var iejaukt smūtijos vai pat brokastu putrā.

PUTRA

Nu putru es nemācīšu vārīt, tikai piebildīšu, ka man dikti garšo jaunā "GAIŠĀ" putra no Graci. Idejai - var ņemt parasto auzu putru un pievienot tās pašas linsēklas vai citus labumus, kas ir mājās un būs jau interesantāka un veselīgāka putra.

  ŠOKOLĀDES MAIZĪTES.

ŠOKOLĀDES MAIZĪTES.

ŠOKOLĀDES PLĀKSNĪTES

Tiger protams nav veikals kur parasti pērku pārtiku, bet šokolādes plāksnītes esmu atradusi tikai tur! Tikai jāiepērk vairumā, jo no Tiger plauktiem viss pazūd ātri, un no maniem plauktiem vēl ātrāk.

Uz karstas maizes, tikko no tostera, uzsmērē sviestu un uzliek šokolādes plāksnīti. Ir neaprakstāmi garšīgi. Rakstot gribas sev aiziet uztaisīt vienu. Rīt. 

SPĒKA UZKODA

Arī lielisks brokastu variants:

https://housewifepencils.squarespace.com/config#/|/blog/2015/9/15/spka-uzkoda