ROCKET BEAN ROASTERY

Ar vienu kāju nu esmu Miera ielā. Un Miera ielā ir interesanta vieta - Rocket Bean Roastery. Kafijas māja, bet arī laba brokastu/pusdienu/vakariņu vieta.

Ko var sagaidīt.

Brokastu ēdienkartē daudz dažādu plaučolu. Nedaudz vienveidīgi, bet noteikti garšīgi. Kā brokastu dzēriens - kapučīno ir tiešām izcils. Cukurs neprasās pat man, un es esmu nedaudz atkarīga no garšas - laba kafija, piens, cukurs - rītos. Ļoti patīk tas, ka pieejama Kombucha (tējas sēnes dzēriens). Jūtos nu dikti veselīga tādu dzerot.

Starp pusdienām, kas sākas 12:00 un brokastīm var dažkārt ietrāpīt jocīgajā laikā, kad neservē neko. Bet tas manā pieredzē neilgst vairāk par 15 minūtēm. Pusdienās izvēle starp diviem priekšēdieniem, diviem pamatēdieniem un vienu desertu. 1+1+1=8EUR. Porcijas skaistas, nelielas, gleznainas un gardas. Skaistām pusdienām tā nedaudz svinot dzīvi ir ļoti pat trāpīgi. 

Ēdiens, vismaz šobrīd, ir ideālajā garšas un izskata kombinācijā. Nekas uz šķīvja nav pašmērķīgs, bet strādā ar pārējām sastāvdaļām. Ir vienkārši garšīgi. 

Vakariņās - ēdienkarte. Cenas ne tik zemas, bet kvalitāte laba un visumā iesaku. Vīnu karte neuzrunāja, bet meistaru alus cienītājiem ir no kā izvēlēties.

Serviss. Meitenes un puiši jauki un smaidīgi. Gadās jau kādu reizi tā lēnāk un relaksētāk apkalpot, bet vajag atslābināties un baudīt. Interjers galu galā skaists, iela gar lielajiem logiem dzīva un vēl var pastaigāt un paskatīt, kas notiek Rocket Bean vēdera dziļumā. Ielūkot pavāru darbā, apskatīt kā izskatās kafijas grauzdētava, paplānot kādas tikšanās vai konferences telpās. 

Iesaku nogaršot kūkas - pašas par sevi tā vērtas, lai veiktu ceļu uz Rocket Bean. Diezgan maģiskas un bērnības garšu raisošas. 

Tā nu es dažkārt dodos uz Rocket Bean lai pabaudītu, pastrādātu un pabūtu ar sevi un gardu ēdienu. Iesaku iemēģināt!

 

DA SERGIO

Ar lielu mīlestību un cieņu izturos pret vietām, kas izturējušas laika pārbaudījumu. Da Sergio Matīsa ielā ir viena no tām. Un man ir paveicies, ka šis restorāns ir tikai pāris kvartālu no mājām.

  ĻOTI NOPIETNS DARBS. PICA.

ĻOTI NOPIETNS DARBS. PICA.

Populāra vieta svinībām un pusdienām/vakariņām ģimenēm ar bērniem. Galdiņu vēlams rezervēt, it sevišķi, ja gribas sēdēt pirmajā stāvā pie logiem.

Ēdienkarte - plaša. Mūsu favorīti ir mīdijas tomātu mērcē, jūras velšu zupa, pica Capricciosa, Penne pasta ar cukini un tīģergarnelēm. Mīdijas tiek pasniegtas ar grilētu maizi, kas brīnišķīgi garšo pamērcēta tomātu zupā/mērcē.  Pasta tik laba, ka garšo ne tikai bērnam, bet arī mammai. Vienkārša, bez saldā krējuma vai tomātu mērces, tikai eļļa, siers un piedevas. 

Var gadīties, ka jāpagaida uz picu, jo viena krāsns apkalpo arī picu pasūtījumus uz piegādi, tomēr pica ir tā vērta. Ļoti, ļoti plāna un sulīga. Noteikti tā vērta, lai apmeklētu šo restorānu. 

Serviss ir klasisks un visumā labs. Vīnu izvēle nav pārāk aizraujoša, bet var pasūtīt Aperol Spritz, kas ir mans mīļākais aperitīvs. Atsauc atmiņā skaistas pēcpusdienas Padovā pie Aperol glāzes un starp-ēdienreižu uzkodām.

Priekā!

Un kādi ir Jūsu rajona iecienītie restorāni? 

 

DEMOKRĀTISKAIS VĪNA BĀRS GARĀŽA

Garāža ir vieta, kur skaisti pasēdēt ne tikai vīnu iedzert, bet nobaudīt arī labu maltītiti. Šoreiz meklējām, kur ar māsu skaisti nosvinēt aizejošo vasaru un viņas atgriešanos darbā ar labām pusdienām un Garāža bija tieši kā kulaks uz acs. Tēlaini izsakoties.

  UZ ŠĀDA FONA JEBKURŠ ĒDIENS ŠĶIET POZITĪVĀM EMOCIJĀM PILNS.

UZ ŠĀDA FONA JEBKURŠ ĒDIENS ŠĶIET POZITĪVĀM EMOCIJĀM PILNS.

Demokrātiskais vīna bārs Garāža atrodas Berga bazārā (nejaukt ar to otru Garāžu) un ir pievilcīgs ar savu interjeru un klusi intīmo noskaņu. Lieliska vieta, kur pasēdēt pie vīna glāzes un labas maltītes apspriežot visuma neizskaidrojamo dabu. Vai kaut ko tikpat nopietnu vai nenopietnu.

Mēs ēdām pusdienu piedāvājumu, kas sastāv no zupas, salātiem, pamatēdiena un deserta. Katrs ēdiens ir ar savu cenu un var kombinēt pats savu pusdienu piedāvājumu. Cenas adekvātas un ēdiens tiešām garšīgs. Kas vēl patīkami - porciju lielums atbilstošs, lai varētu apēst trīs ēdienus un šausmīgi nepārēsties. Man patīk, ka ir iespēja nobaudīt dažādus ēdienus un garšas vienā maltītē. Ēdieni pusdienu piedāvājumā mainīgi, tapēc atliek vien jautāt viesmīlim par šīs dienas aktuālajiem ēdieniem.

  MAN SALĀTI AR ŠITAKE SĒNĒM, MĀSAI - CŪKGAĻAS MEDALJONI.

MAN SALĀTI AR ŠITAKE SĒNĒM, MĀSAI - CŪKGAĻAS MEDALJONI.

Pamata ēdienkarte pieejama vakariņās, no 16:00. Te arī ir ko nobaudīt. Ēdienkarte nav liela tāpat kā pati Garāža, bet kompakta un pietiekami dažāda. Tapas ir mans favorīts vieglai uzkodai vakarējot ar vīna glāzi.

  DESERTS! MAN PRASIJĀS VĒL VAIRĀK SKĀBUMA NO PASSION AUGĻA, BET SUPER!!!

DESERTS! MAN PRASIJĀS VĒL VAIRĀK SKĀBUMA NO PASSION AUGĻA, BET SUPER!!!

Iesaku rezervēt galdu, ja vēlaties nākt vakariņās. Un noteikti iekļaut šo vietu savā "varbūt" sarakstā.  Serviss ir patīkams un vienkāršs, bet tajā pašā laikā rūpīgs. Man patīk vietas, kas ir izturējušas laika pārbaudi un Garāža tāda nu jau ir.

Priekā!

SINGH'S RESTAURANT AND BAR

As it was meant to be I have to start with Singh's. My second home. A real authentic place with good food and good music. A place I have experienced and seen real indian cuisine and kitchen with all it's thrill, noise, fire and smells. 

  BUSINESS LUNCH.

BUSINESS LUNCH.

My bullet points:

It's located in Riga, 32 Ģertrūdes street. Central, but you can still find a place to park, which is important especially for me as I never quite grasped the art of parallel parking.

Just professional indian chefs in the kitchen which is quite a rarity in Latvia.

Menu is quite large, so you get a chance to experiment each time, although we have of course formed out top three of favourite dishes. And it's really tasty. 

If you get a bit tired of same old indian for you can switch to Indo - Chinese cuisine. Tom yum and crispy prawn. Just saying.

Business lunch is really good - big platter of different stuff for just 6,95 EUR. You just have to choose vegetarian or meat option (fish on Thursdays).

Just because Gulab Jamun. Not the prettiest but quite possibly tastiest dessert. Fried dough balls simmered in tasty cardamom syrup. With ice-cream. Just try.

  GULAB JAMUN.

GULAB JAMUN.

What else there is to tell. Indian cuisine uses green chilies which from my point of view are spicier than red, which we are more accustomed to. But to each it's own. We usually start by ordering something mild and then we can upgrade, but take in mind that mild is still slightly spicy. And be open minded - each person has a completely different view on what is spicy and what isn't so you just have to experiment.

Two dishes I would not recommend to start with are  - Lamb kebab and Chicken tikka masala. They both are spicy by definition. BUT they both are super good, so maybe just risk it.

Second floor hosts a really nice and fancy banquet rooms where you can have dinner, just make a reservation well in advance.

And there's a big choice for vegetarians. So what can I say - just go and try.

https://www.facebook.com/Singhsrestaurantandbar

SINGH'S RESTORĀNS UN BĀRS

Pirmajai pieredzei par restorāniem ar ko dalos bija jābūt par Singh's . Restorāns, ko atvēruši mani ģimenes draugi, vieta, kas ir kā otrās mājas. Vieta, kur atradīšu īstu, autentisku ēdienu. Vieta, kur esmu personīgi vērojusi indiešu pavāru darbu un no tā skaļuma, uguns, garšvielām un mūzikas esmu nedaudz noreibusi.

  PUSDIENU PIEDĀVĀJUMS.

PUSDIENU PIEDĀVĀJUMS.

Pirmkārt, Singh's atrodas Rīgas centrā, Ģertrūdes ielā 32. Pietiekami centrāla vieta, bet ir arī kur noparkoties, kas nav mazsvarīgi. Es parasti to daru Martas ielā, lai mierīgāk. Neesmu pārāk meistarīga paralēlā parkotāja.

Otrkārt, virtuvē strādā tikai un vienīgi profesionāli pavāri no Indijas, kas pats par sevi Latvijā ir retums.

Treškārt, ēdienkarte ir tiešām plaša un katru reizi ir iespēja ar kaut ko paeksperimentēt, lai arī mums ir jau izveidojušies savi favorīti.  Un ir tiešām garšīgi.

Ceturtkārt, kad apnīk indiešu virtuve, var pasūtīt no Indo - Ķīniešu ēdienkartes. Tom yum un kraukšķīgās garneles. Ņam.

Piektkārt, pusdienu piedāvājums ir bagātīgs un par labu cenu - 6,95 EUR par visu, kas uz lielā šķīvja. Veģetārs vai ar gaļu (zivi - ceturtdienās).

Un sestkārt, tapēc ka Gulab Jamun. Vienkārši tā. Iespējams ne skaistākais, bet gardākais deserts. Fritētas mīklas bumbiņas, kas vārītas cukura sīrupā ar kardamonu. Pasniegts ar saldējumu. Vairāk nav vārdu par šo. Vienkārši pamēģini.

  GULAB JAMUN.

GULAB JAMUN.

Ko lai vēl es pastāstu. Indiešu virtuvē izmanto zaļos čili, kas mums personīgi šķiet asāki par sarkanajiem, tapēc parasti pasūtam neasu ēdienu (kas tāpat nozīmē, ka viņš būs ass, bet apēdams). Bet katram asuma izpratne ir pilnīgi atšķirīga!

Divi ēdieni ar ko labāk nesākt ir Vistas tikka masala un Jēra kebabs, jo tie abi ir asi pēc definīcijas. Bet ja tas nebaida - abas opcijas ir super gardas un turklāt indiešu virtuves klasika. 

Otrajā stāvā ir greznas banketu zāles, kur ir iepsējams paēst vakariņas vai nosvinēt svētkus iepriekš rezervējot. 

Liela izvēle ar veģetārajiem ēdieniem! Dažādi lēcu ēdeni, mans jaunais favorīts - okra un citi dārzeņu ēdieni.

Un, un un! Vēl nedrīkst aizmirst pieminēt dzērienu karti. Ir dažādi interesanti kokteiļi, šīs vasaras top kokteilis bija Hugo (prosecco ar plūškoka sīrupu). Bezalkaholiski - jogurta kokteiļi Lassi un Masala tēja.

Atliek tikai nākt un baudīt!

https://www.facebook.com/Singhsrestaurantandbar