SVEICIENS LĀČPLĒŠA DIENĀ!

Nu tā. Šodien svecītes jāliek logā, atceraties?

Bet parunāsim arī par citām lietām.

Te mēs esam ēduši šajā laikā.

 MELNBALTĀS BROKASTIS LA KANNA.

MELNBALTĀS BROKASTIS LA KANNA.

Svētdienas brančs - zvērs, kas visu vasaru nav redzēts, bet nu jau atgriežamies Rīgas dzīvē. Šoreiz  - La Kanna. Pārbaudīta vieta ar labu ēdienu un tiešām jauku apkalpošanu. Mēs gan ar visu lielo baru t.i. ar paplašināto ģimeni ne vienmēr atrodam šeit vietu, bet ja plāno laicīgi ( ko mēs nedaram), tad galdiņus var pierezervēt.

Vēlajās brīvdienu brokastīs man vislabāk patīk iet uz Bibliotēku Nr.1, bet tur retāk un vēlams ne ar bērniem, lai var tā nesteidzīgi. Šampanietis un austeres ir pelnījuši nedalītu uzmanību.

Čarlstons arī gards. Ziņošu par jaunatklātām vietām. Jāiemēģina Kolekcionārs!

Sveiciens branču ieviesējai Latvijā!;)

 SIĻĶĪTE UN DILLĪTE. CENTRĀLTIRGUS.

SIĻĶĪTE UN DILLĪTE. CENTRĀLTIRGUS.

Rudenim sākoties par tradīciju kļūst Centrāltirgus apmeklējums. Mēs ejam pēc sālījumiem, skābējumiem un marinējumiem. Zivju paviljons arī ir brīnišķīga vieta ar bagātībām, ko citur nenopirkt. Desu fabrika un augļus pārdevēji - vēl pāris obligātās pieturas. 

Šoreiz nolēmām arī ieturēties Siļķītē un Dillītē. Nu jāsaka kā ir, bet maza mēriņa likās tur jocīgi ēst. Bet bija garšīgi. Renģes un Fish and Chips - vienkārši, bet garšīgi. Ja nav bail no ļoti dažādas publikas un nedaudz bistro sajūtas, tad noteikti iesaku! Ķilavmaizītes uz ķiplokainas melnās maizes notekti jāpagaršo.

Tā mēs gatavojām.

 VIEGLĀ ĀBOLKŪKA.

VIEGLĀ ĀBOLKŪKA.

Vieglā ābokūka, ceptas vistas vakariņas, ceptas Latvijas piekrastes butītes ar siltajiem lēcu salātiem. Es ceru, ka man sanāks padalīties ar receptēm. Bija garšīgi.:)

Ārpus šīm brīnišķīgajām ēšanas lietām - strādājām un baudījām. Radījām un priecājāmies.

 MĀRTIŅDIENAS TIRDZIŅŠ BĒRNUDĀRZĀ. DARĪTS!

MĀRTIŅDIENAS TIRDZIŅŠ BĒRNUDĀRZĀ. DARĪTS!

Lai Jums skaistas šīs dienas nacionālajās noskaņās. 

Priekā!

DZĪVE GRIEŽ

Pavisam īsi īsi. Jo jāskrien, jādara, jāstrādā un jādomā. Bet pagājusī nedēļa vēl nebija tāda. Pagājusī nedēļa bija visa par un ap šo.

 MANA BRĪNIŠĶĪGĀ BĒRNA 3 GADU JUBILEJA.

MANA BRĪNIŠĶĪGĀ BĒRNA 3 GADU JUBILEJA.

Tad nu es kūlu, iecilāju, kausēju, putoju un cepu. Kārtoju un skaistumoju. 

 BALTĀS ŠOKOLĀDES UN ZEFĪRU MĀKONIS.

BALTĀS ŠOKOLĀDES UN ZEFĪRU MĀKONIS.

Paldies visiem, kas atnāca. Kas dalījās ar mums šajos svētkos. Paldies par skaisto, skaisto dāvanu. Paldies par ziediem. Paldies par mīļumu. Paldies par bērniem, kas mums ir apkārt. Paldies omei par kleitu, tētim par basketbola grozu (cerība mirst pēdējā). Silts sveiciens mūsu dūlai Katrīnai Puriņai. 

Skaistu Jums šo nedēļu.

Un tagad pie darbiem!

 

 

DUBAI. ATSKAITE

Bijām, redzējām, izbaudijām un esam atpakaļ. Rīga mūs sagaidīja ar zeltainu gaismu un aukstumu. Bet par to citu reizi.

 TĪRA LAIME.

TĪRA LAIME.

Kur bijām. Palikām Media Rotana viesnīcā. Viesnīca atrodas "jaunajā centrā", kas nozīmēja, ka līdz lidostai bija vismaz pusstundas brauciens ar taksometru un līdz zelta tirgum (gold souk) būtu bijis vēl ilgāk. To šoreiz izlaidām. Nākamreiz. Toties ērta brauciena attālumā bija pasaulēs augstākā celtne Burj Khalifa un Jumeirah komplekss netālu no Burj Al Arab. Te pabijām uz ūdens parku Wild Wadi un Madinat Souk "tirgu".

Viesnīca bija laba, viss kas bija nepieciešams bija pieejams. Liela plašs numurs, baseins, restorāni, kūkas, spēļu istaba. Sajūta gan bija, ka šī nav īsti ģimenes atpūtai domāta viesnīca, bet no otras puses mēs izbaudījām mieru.

Ceļojumi ar bērnu, protams, ievieš savas korekcijas, tapēc vakariņas izvēlamies ēst viesnīcā. Par laimi viesnīcas bufetes vakariņas bija tiešām izcilas. Svaigi un kvalitatīvi produkti un katru vakaru cita virtuve. Garšas pietiekami autentiskas un mainīgas, kas, pēc pieredzes ar Ēģiptes viesnīcām, bija liels pluss. Brokastis arī lieliskas. Bija iespēja ēst tādus ēdienus, ko Eiropas viesnīcās neservē. Piemēram, vistas congee (pašķidra rīsu putra ar sojas mērci, vistu un ingvera sakni) vai austrumu gardumi ar marinējumiem, olīvām un pupiņu - riekstu sautējumu. Protams arī humuss un dabiskais jogurts. 

Laiks bija neaptverami karsts. Pie baseina lielāko dienas daļu bija ēna, kas bija brīnišķīgi, jo no fasādes atspīdošā saule bija vienīgā, kuras staros varēja uzturēties. Visur pārvietojāmies ar taksometru un piecu minūšu pastaiga saulē raisīja pārdomas - ģībt vai neģībt.

Ko redzējām. Bijām Mall of the Emirates ar iekštelpu slēpošanas trasi. The Dubai Mall ir slidošanas halle, iekštelpu strūklaka (divos stāvos) un zemūdens zooparks. Nu ko lai saka. Viss ir ļoti grandiozs un skaists. Nemaz nerunājot par to, ka šajos veikalos var, manuprāt, nopirkt pilnīgi visu, ko sirds varētu kārot.

Ļoti daudz restorānu, pamanīju arī vairākus zīmolus, kādus biju redzējusi tikai ASV. Iespējas paēst garšīgi bija daudz un dažādas. The Cheesecake Factory ēdām Key Lime Cheesecake uz ko uzsēdos šī gada sākumā Floridā. Redzēju arī P.F. Chang's kur bijām ēduši ASV un daudzi daudzi citi restorāni. Nedomāju, ka ir kāda lielā ēšanas kultūra, kas Dubai nav pārstāvēta. 

Daudz labu restorānu ir viesnīcās, mēs bijām Sukhothai taizemiešu restorānā viesnīcā Le Meridienne. Bija ļoti garšīgi. Turklāt bija tādi ēdieni, ko eiropā parasti neservē, piemēram liellopgaļas zupa (Tom Saeb Nuea Pueai) un zaļās papaijas salāti (Som Tam Goong Sod). Bērnu ēdienkarte mani īpaši iepriecināja. Nebija ne miņas no fritētiem kartupeļiem un burgeriem. Pad Thai ar garnelēm manai meitai garšoja ļoti. Vienīgi jāpiebilst, ka viesnīcu restorānos jārezervē galdi iepriekš. To var ērti izdar;it restorānu mājas lapās.

Burj Khalifa ir augstākā celtne pasaulē. Vienkārši jāredz! Man personīgi bija bail braukt augšā (man liekas tā ir trauma no bērnības dienu ekskursijas Rīgas televīzijas tornī), bet brauciens bija mierīgs un patīkams. Tikai aizkrita ausis. Augšā mūs sagaidīja atspirdzinoši dzērieni (man ļoti patīk citronu - piparmētru limonāde) un kūciņas. Un skats!

 SKUDRIŅAS.

SKUDRIŅAS.

Kas vēl. Madinat Souk ir tirgus uzcelts speciāli tūristiem. Ļoti tīrs un kārtīgs, bet nedomāju ka tur var nopirkt kaut ko prātīgās cenās. Ievai gan tika spilgti rozā kamielis. Te mēs paēdām Al Makan austrumu virtuves restorānā. Bija garšīgi. Pie Madinat Souk ir laiviņas ar kurām izvadā pa Jumeirah viesnīcu teritoriju pa speciāli celtiem kanāliem līdz vietai, kur var redzēt "buru" - viesnīcu Burj Al Arab. Brauciens zem nojumes ar mazu vējiņu bija ļoti patīkams.

Tajā pašā kompleksā ir arī Wild Wadi ūdens parks, kur pavadījām pēdējo ceļojuma dienu. Forša vieta, kur atpūsties ar ģimeni. Braucieni ar pūšļiem bija izdarāmi, bet arī pietiekami bailīgi. Bija iemesls smieties un kliegt. Baseini silti un ēnainas vietas arī pietiekami.

Lūk tā mums gāja. Atbraucām mājās siltāki un priecīgāki un labi paēduši. Dubai ir vērts atgriezties.

 

PIRMS - CEĻOJUMA NEDĒĻA

Šīs dienas man grozās ap diviem galvenajiem notikumiem. Ieva slimo un rīt ceļojam. Tā nu es pavadīju visu iepriekšējo nedēļu mājās ar slimu bērnu, ar švakiem panākumiem mēģinot viņu pārliecināt, ka saldējums varbūt tomēr šodien nav jāēd. Un nē, uzreiz pēc zāļu iedzeršanas nav veselība.

Un pilnīgi neplānoti rīt dodamies ceļojumā uz AAE, Dubaiju. Tad nu pēdējās dienas ir pavadītas shēmojot, kādi peldkostīmi un sauļošanās krēmi jāņem. Un cik nosegtai jābūt eiropietei Dubaijā, lai pašai ērti un arābam nedurtos acī. Vēl joprojām nav atbildes.

 MANAS SKAISTĀS UN IZTURĪGĀS!

MANAS SKAISTĀS UN IZTURĪGĀS!

Nu šitādas rozes Dubaijā noteikti nezied. Mana angļu rožu dobe šogad nebeidz priecēt - trešais gads pēc stādīšanas un var beidzot baudīt. Cerams nākotnē tā būs ne tikai dobe, bet dārzs.

 ŠŪPOLES JĀKAR RUDENĪ. VAI KĀ TUR BIJA..

ŠŪPOLES JĀKAR RUDENĪ. VAI KĀ TUR BIJA..

Meitai arī prieks! Tēvs iekāra šupoles! Vēl tikai jāmācās šūpoties.

 KO DARĪT, JA PILNS LEDUSSKAPIS UN RĪT JĀBRAUC PROM?

KO DARĪT, JA PILNS LEDUSSKAPIS UN RĪT JĀBRAUC PROM?

Gastronomiskiem notikumiem diezgan trūcīga nedēļa. Un brīnišķīgo, vīra vārīto soļanku nepaguvu nobildēt, bija jāēd. Bet vienu lietu Jums varu pastāstīt. Lūk kas ir jādara, lai iztīrītu ledusskapi. Visus dārzeņus nomazgā un samizo, saliek lielā katlā un vāra dārzeņu buljonu apmēram 3-4 stundas uz zemas uguns. Būs tāds dzīvības ēdiens/dzēriens, ko varēs pievienot gan zupas vārot, gan risotto taisot. Šoreiz ņēmu vērā, ka taisīsim sīpolu zupu, tapēc kāpostu nepievienoju, bet visumā var likt visu, kas ir pieejams tajā skaitā zaļumus.

Priekā!

Lai Jums skaista šī nedēļa. 

ES TEPAT VIEN ESMU.

Bija pāris traku nedēļu. Bet te nu es esmu. Pilnmēness otrā pusē. Un tā tas bija!

 KĀZU JUBILEJA. VIENS KOMBAINS PAR KURU BŪTU PRIECĪGA JEBKURA SIEVA.

KĀZU JUBILEJA. VIENS KOMBAINS PAR KURU BŪTU PRIECĪGA JEBKURA SIEVA.

Kitchen Aid! Man trūkst vārdu. Viņš dara visu (laikam būs viņam jāiedod vārds) un dara to visu izskatoties ļoti glamūrīgi. Mūsu ir ar pērļu mirdzumu.

 MUTES IERPIECINĀJUMS UZSĀKOT MALTĪTI. VINCENTS.

MUTES IERPIECINĀJUMS UZSĀKOT MALTĪTI. VINCENTS.

Tā jau ir tradīcija, ka kāzu jubileju svinam Vincentā. Ir skaisti. Katru reizi var slēgt derības, vai būsim vienīgie latvieši restorānā. Un kā reaģēs katras tautības pārstāvji, kurus Mārtiņš izjoko ar šprotu bundžām. Protams ēdiens, dzērieni un serviss ir tas, kapēc mēs tur ejam. Un arī tapēc, ka tas ir pasākums. Ar pūķa elpu un citiem eksperimentiem.

 OTRAS DIENAS RĪTS. ROCKET BEAN ROASTERY.

OTRAS DIENAS RĪTS. ROCKET BEAN ROASTERY.

Man patīk Rocken Bean Roastery Miera ielā, jo var redzēt, ka tas ir mīlestības un liela darba auglis. Brokastis bija lieliskas, kaut varbūt nedaudz vienveidīgas. Plaučolas un maizes. Bet tās plaučolas bija tiešām izcilas. Viss, kas bija uz šķīvja bija garšīgs. Jāsaka gan, ka pusdienas tur ir baudītas arī tādas švakas. Bet atmosfēra, kafija un brokastis ir to vērtas. Un kūkas. Tapēc - mēģināsim vēl.

 UN TĀ MĒS VĒJA SPĀRNIEM TRAUCAM DZĪVĒ.

UN TĀ MĒS VĒJA SPĀRNIEM TRAUCAM DZĪVĒ.

Lai Jums visiem skaista nedēļa! 

Ar sveicieniem,

Anna

TĀ TAS BIJA.

Bija diezgan darbīgas brīvdienas. Visu i' ne paspēt nevarēja safotografēt un pierakstīt, tomēr šis un tas telefona atmiņā aizķēries. Tad nu lūk.

 SKAISTAS PASTAIGAS.

SKAISTAS PASTAIGAS.

 VĪRA GATAVOTAIS JĒRA GAĻAS PLOVS. STĀVOŠAS OVĀCIJAS!

VĪRA GATAVOTAIS JĒRA GAĻAS PLOVS. STĀVOŠAS OVĀCIJAS!

 KABAČI EĻĻĀ PIEDZĪVOJA PIRMO IZNĀCIENU TAUTĀS! JĀTAISA VĒL..

KABAČI EĻĻĀ PIEDZĪVOJA PIRMO IZNĀCIENU TAUTĀS! JĀTAISA VĒL..

 SPĒKA UZKODA. JĀGRIEŽ TIK GABALIŅOS.

SPĒKA UZKODA. JĀGRIEŽ TIK GABALIŅOS.

 MEŽI PILNI BAGĀTĪBU! TIK JĀSPĒJ LASĪT. UN ATPAZĪT!

MEŽI PILNI BAGĀTĪBU! TIK JĀSPĒJ LASĪT. UN ATPAZĪT!

 PIRMDIENAS RĪTA PRIEKS. IEDVESMOJOŠA PIEGĀDE NO ABSOLUTSED.LV.

PIRMDIENAS RĪTA PRIEKS. IEDVESMOJOŠA PIEGĀDE NO ABSOLUTSED.LV.

Brīvdienas noslēgtas, vēršam skatu nākotnē un gaidām nākamās! 

Lai Jums visiem skaista šī nedēļa!

BRĪVDIENU GARŠA

Es jau vairs nezinu, ko dara citi nedēļas nogalēs. Bet mans priekšstats par brīnišķīgi pavadītu piektdienas vakaru ir šāds:

 Svaigi pagatavota tomātu sula. Tomāti no Vidzemes tirgus.

Svaigi pagatavota tomātu sula. Tomāti no Vidzemes tirgus.

Saulainā piektdienā dodamies uz Vidzemes tirgu. Sasveicinamies ar saviem zemniekiem un gaļas tanti. Apstaigājam, aplūkojam, nogaršojam. Nopērkam visu skaistāko un svaigāko. Tomāti, gurķi, saknes, zaļumi. Sulīgi cukuriņu āboli, bumbieri, ogas.

Nopērkm gaļu grilēšanai brīvdienām - tikai vissvaigāko un vissulīgāko. Un citus nepieciešamos sīkumus.

Paņemam Ievu no bērnudārza un brīvdienas var sākties! Cepam, šmorējam, marinējam, atpūšamies un strādājam. Receptes drīzumā ielikšu gatavošanas sadaļā. Brīvdienas bija ražīgas!

 Šitāda, tāda un vēl tāda paprika. Visa grilēta un sagatavota lečo.

Šitāda, tāda un vēl tāda paprika. Visa grilēta un sagatavota lečo.

 Marinējam jēra gaļu vakariņām. Kinza, kinza un vēlreiz kinza!

Marinējam jēra gaļu vakariņām. Kinza, kinza un vēlreiz kinza!

 Jāatvelk elpa..

Jāatvelk elpa..

 Lečo ieburkots . Un ne tikai.

Lečo ieburkots. Un ne tikai.

 Brokastu biezpiena plācenīši.

Brokastu biezpiena plācenīši.

 Marinēti gurķi ar tomāta piešprici.

Marinēti gurķi ar tomāta piešprici.

Un kādas bija Jūsu brīvdienas?

Uz drīzu sazināšanos,

Anna

 

WEEKENDERS

Not sure what others are up to in a regular weekend. Ours for now looks like this:

 Freshly made tomato juice. Tomatoes from local farmers market.

Freshly made tomato juice. Tomatoes from local farmers market.

The perfect weekend starts by going to local farmers market (ours is Vidzemes tirgus on Matīsa street, Riga). Saying hello to our farmers and butchers. Picking out the best and seasonal produce by looking, touching, smelling and tasting. Tomatoes, cucumbers, greens, root vegetables. Beautiful and strong garlic and onion. Sweet apples and pears, some berries. 

We talk to our butcher and get what she suggests - only the freshest and tastiest meat. Lamb chops and veal fillet for our weekend grill.

Then we pick up Ieva from pre-school and head off in a direction of a good weekend.

We cook and eat and pickle and rest and work. Best things in life.

 All the different kinds of peppers/paprika getting tanned for    lecho.

All the different kinds of peppers/paprika getting tanned for lecho.

 Marinating lamb for supper. Coriander is the word. Or the world.

Marinating lamb for supper. Coriander is the word. Or the world.

 Beauty sleep.

Beauty sleep.

  Lecho all  ready to go!

Lecho all ready to go!

 Cottage cheese pancakes for breakfast.

Cottage cheese pancakes for breakfast.

 Pickles in the making.

Pickles in the making.

Stay tuned, I'll soon post in cooking section recipes for pickling and preserving.

And how was your weekend? Hope you enjoyed it.

See you soon,

Anna