DUBAI. ATSKAITE

Bijām, redzējām, izbaudijām un esam atpakaļ. Rīga mūs sagaidīja ar zeltainu gaismu un aukstumu. Bet par to citu reizi.

  TĪRA LAIME.

TĪRA LAIME.

Kur bijām. Palikām Media Rotana viesnīcā. Viesnīca atrodas "jaunajā centrā", kas nozīmēja, ka līdz lidostai bija vismaz pusstundas brauciens ar taksometru un līdz zelta tirgum (gold souk) būtu bijis vēl ilgāk. To šoreiz izlaidām. Nākamreiz. Toties ērta brauciena attālumā bija pasaulēs augstākā celtne Burj Khalifa un Jumeirah komplekss netālu no Burj Al Arab. Te pabijām uz ūdens parku Wild Wadi un Madinat Souk "tirgu".

Viesnīca bija laba, viss kas bija nepieciešams bija pieejams. Liela plašs numurs, baseins, restorāni, kūkas, spēļu istaba. Sajūta gan bija, ka šī nav īsti ģimenes atpūtai domāta viesnīca, bet no otras puses mēs izbaudījām mieru.

Ceļojumi ar bērnu, protams, ievieš savas korekcijas, tapēc vakariņas izvēlamies ēst viesnīcā. Par laimi viesnīcas bufetes vakariņas bija tiešām izcilas. Svaigi un kvalitatīvi produkti un katru vakaru cita virtuve. Garšas pietiekami autentiskas un mainīgas, kas, pēc pieredzes ar Ēģiptes viesnīcām, bija liels pluss. Brokastis arī lieliskas. Bija iespēja ēst tādus ēdienus, ko Eiropas viesnīcās neservē. Piemēram, vistas congee (pašķidra rīsu putra ar sojas mērci, vistu un ingvera sakni) vai austrumu gardumi ar marinējumiem, olīvām un pupiņu - riekstu sautējumu. Protams arī humuss un dabiskais jogurts. 

Laiks bija neaptverami karsts. Pie baseina lielāko dienas daļu bija ēna, kas bija brīnišķīgi, jo no fasādes atspīdošā saule bija vienīgā, kuras staros varēja uzturēties. Visur pārvietojāmies ar taksometru un piecu minūšu pastaiga saulē raisīja pārdomas - ģībt vai neģībt.

Ko redzējām. Bijām Mall of the Emirates ar iekštelpu slēpošanas trasi. The Dubai Mall ir slidošanas halle, iekštelpu strūklaka (divos stāvos) un zemūdens zooparks. Nu ko lai saka. Viss ir ļoti grandiozs un skaists. Nemaz nerunājot par to, ka šajos veikalos var, manuprāt, nopirkt pilnīgi visu, ko sirds varētu kārot.

Ļoti daudz restorānu, pamanīju arī vairākus zīmolus, kādus biju redzējusi tikai ASV. Iespējas paēst garšīgi bija daudz un dažādas. The Cheesecake Factory ēdām Key Lime Cheesecake uz ko uzsēdos šī gada sākumā Floridā. Redzēju arī P.F. Chang's kur bijām ēduši ASV un daudzi daudzi citi restorāni. Nedomāju, ka ir kāda lielā ēšanas kultūra, kas Dubai nav pārstāvēta. 

Daudz labu restorānu ir viesnīcās, mēs bijām Sukhothai taizemiešu restorānā viesnīcā Le Meridienne. Bija ļoti garšīgi. Turklāt bija tādi ēdieni, ko eiropā parasti neservē, piemēram liellopgaļas zupa (Tom Saeb Nuea Pueai) un zaļās papaijas salāti (Som Tam Goong Sod). Bērnu ēdienkarte mani īpaši iepriecināja. Nebija ne miņas no fritētiem kartupeļiem un burgeriem. Pad Thai ar garnelēm manai meitai garšoja ļoti. Vienīgi jāpiebilst, ka viesnīcu restorānos jārezervē galdi iepriekš. To var ērti izdar;it restorānu mājas lapās.

Burj Khalifa ir augstākā celtne pasaulē. Vienkārši jāredz! Man personīgi bija bail braukt augšā (man liekas tā ir trauma no bērnības dienu ekskursijas Rīgas televīzijas tornī), bet brauciens bija mierīgs un patīkams. Tikai aizkrita ausis. Augšā mūs sagaidīja atspirdzinoši dzērieni (man ļoti patīk citronu - piparmētru limonāde) un kūciņas. Un skats!

  SKUDRIŅAS.

SKUDRIŅAS.

Kas vēl. Madinat Souk ir tirgus uzcelts speciāli tūristiem. Ļoti tīrs un kārtīgs, bet nedomāju ka tur var nopirkt kaut ko prātīgās cenās. Ievai gan tika spilgti rozā kamielis. Te mēs paēdām Al Makan austrumu virtuves restorānā. Bija garšīgi. Pie Madinat Souk ir laiviņas ar kurām izvadā pa Jumeirah viesnīcu teritoriju pa speciāli celtiem kanāliem līdz vietai, kur var redzēt "buru" - viesnīcu Burj Al Arab. Brauciens zem nojumes ar mazu vējiņu bija ļoti patīkams.

Tajā pašā kompleksā ir arī Wild Wadi ūdens parks, kur pavadījām pēdējo ceļojuma dienu. Forša vieta, kur atpūsties ar ģimeni. Braucieni ar pūšļiem bija izdarāmi, bet arī pietiekami bailīgi. Bija iemesls smieties un kliegt. Baseini silti un ēnainas vietas arī pietiekami.

Lūk tā mums gāja. Atbraucām mājās siltāki un priecīgāki un labi paēduši. Dubai ir vērts atgriezties.